•  PORADY PRAWNE

      POMOC W OPRACOWYWANIU PISM PROCESOWYCH

     PRAKTYKI STUDENCKIE

     Zainteresowanych prosimy o kontakt z biurem

     

Apel do mieszkańców dzielnicy Kazimierz Górniczy

Mieszkańcy Dzielnicy Kazimierz Górniczy!

Już 7 lutego 2016r odbędą się wybory do Rady Dzielnicy w Kazimierzu Górniczym w Sosnowcu. 
Chcę was gorąco zachęcić do wzięcia w nich udziału, przede wszystkim dlatego, że jest to oddolna inicjatywa lokalnej społeczności mająca służyć dobru jej mieszkańców. 
Jej priorytetem będzie rozpoznanie problemów z którymi borykają się mieszkańcy dzielnicy oraz sukcesywne ich rozwiązywanie. 
Kto jest w stanie działać z większym oddaniem i poświęceniem dla swojej dzielnicy, kto lepiej rozezna jej bolączki jeśli nie osoby które na stałe w niej zamieszkują? 
Warto zauważyć, że praca w Radzie Dzielnicy ma typowo społeczny charakter, co oznacza że osoby, które zostaną wyłonione w wyborach, nie mogą liczyć na wynagrodzenie za wykonaną pracę 
Jeśli chcemy mieć wpływ na swoje sprawy, powinniśmy się aktywizować i jednoczyć, aby wspólnie zmieniać rzeczywistość a nie tkwić bezczynnie. 
Musimy od podstaw zbudować społeczeństwo obywatelskie w naszej najbliższej okolicy, bez oglądania się na to, że zrobią to za nas inni. 
Nawet jeśli na samym początku Rada będzie napotykała na trudności to z pewnością będzie to stan przejściowy, który nie może zniechęcać do działania dla dobra publicznego. 
Idea bezinteresownej pracy pro publico bono jest mi szczególnie bliska, bo z własnego doświadczenia wiem jak wiele problemów można w ten sposób rozwiązać. 
Uwierzcie że możecie sami zmieniać rzeczywistość, idźcie licznie do urn wyborczych 7 lutego!


Script logo
najlepsze darmowe statystyki